DSC_0008 (Kopiowanie)PODSŁUCHAJ, PODGLĄDAJ, WSPÓŁPRACUJ, A POCZUJESZ SIĘ GOŚCIEM BRONOWICKIEGO WESELA!

 8.12.2017 r. uczniowie klasy IVb wzięli udział w inscenizacji „Wesela” Wyspiańskiego.
To pierwsza w Polsce tego typu inscenizacja utworu Wyspiańskiego dla dzieci. Spektakl został  wyreżyserowany przez Magdalenę Miklasz. Dramat Wyspiańskiego został przedstawiony z perspektywy dzieci i dla dzieci. Udział w tej interaktywnej grze i audiowizualnej wystawie był dla uczniów wielkim przeżyciem.

Kiedy z kartką w ręce przemierzali kolejne korytarze labiryntu, aby móc spotkać się z bohaterami i zjawami dramatu Wyspiańskiego, musieli podglądać, wpatrywać się, podsłuchiwać i wsłuchiwać, co mówią meble oraz inne młodopolskie przedmioty. Wszystkim udało się przejść przez labirynt zagadek. Na zakończenie zajęć jednogłośnie zadęli w róg i powrócili do rzeczywistości, a potem do Bronowic, gdzie znajduje się nasza szkoła.

                                                                                                                             Agnieszka Iwulska