IMG_20180611_111326Z perspektywy ucznia… 馃槈

Rano wsta艂em o godz 6:20. By艂em nie bardzo wyspany, ale jako艣 da艂em rad臋.

Zrobi艂em porann膮 toalet臋, ubra艂em si臋 i poszed艂em zje艣膰 po偶ywne 艣niadanie. Potem聽 pojecha艂em na Dworzec G艂贸wny w Krakowie sk膮d wyruszyli艣my rejsowym autobusem Voyager na wycieczk臋 klasow膮 (5S i 5B) nad Jezioro Ro偶nowskie. Podr贸偶 trwa艂a ok. dwie i p贸艂 godziny i min臋艂a bardzo szybko.

Po przyje藕dzie na miejsce, czyli do siedziby WOPR聽 w Gr贸dku nad Dunajcem,

mieli艣my 10 minut na zjedzenie drugiego 艣niadania. Po posi艂ku zacz臋艂o si臋聽szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. By艂o to bardzo ciekawe, a w dodatku nauczy艂em si臋 du偶o warto艣ciowych i pouczaj膮cych rzeczy na temat obcowania z wod膮. By艂o to bardzo wa偶ne, gdy偶 wkr贸tce rozpoczynamy upragnione wakacje. Nast臋pnie mieli艣my czas wolny i mogli艣my rzuca膰 ko艂em ratunkowym lub rzutk膮, kt贸r膮 ratownicy wodni u偶ywaj膮 do ratowania kogo艣 w wodzie. Po zabawie ze sprz臋tem ratowniczym weszli艣my do jeziora 偶eby sobie w nim pop艂ywa膰. Og贸lnie by艂o fajnie, ale w akwenie znajdowa艂o si臋 bardzo du偶o glon贸w, kt贸re przeszkadza艂y w p艂ywaniu i zabawie. P贸藕niej by艂a to chyba najlepsza atrakcja w tym dniu. P艂ywali艣my na ratowniczych skuterach wodnych, za kt贸rymi by艂a taka platforma, na kt贸r膮 wpychano poszkodowan膮 osob臋. Ca艂a frajda polega艂a na tym, 偶e siadali艣my poprawnie na tej platformie i pan ratownik kierowa艂 skuterem, a my na tych platformach musieli艣my si臋 trzyma膰, 偶eby nie wpa艣膰 do wody. Podsumowuj膮c, by艂o super. Gdy wi臋kszo艣膰 naszej klasy przejecha艂a si臋 na platformie poszli艣my si臋 opala膰 na ma艂e molo. Nast臋pnie jeden z pan贸w ratownik贸w powiedzia艂, 偶e trzeba otaklowa膰 rzutki, a nagrod膮 b臋dzie przeja偶d偶ka motor贸wk膮. Ma艂o os贸b to s艂ysza艂o. Ci , kt贸rzy to us艂yszeli zacz臋li taklowa膰 rzutki, po czym zacz臋li wchodzi膰 na motor贸wk臋. Kiedy to zobaczy艂em szybko pobieg艂em do pana spyta膰 si臋 o co chodzi. On odpowiedzia艂 mi, 偶e osoby, kt贸re taklowa艂y rzutki, w nagrod臋 przep艂yn膮 si臋 motor贸wk膮 po Jeziorze Ro偶nowskim. Nagle podesz艂a do mnie taka pani i powiedzia艂a, 偶e je艣li pozbieram rzutki to przep艂yn臋 si臋 motor贸wk膮. I tak te偶 si臋 sta艂o. R贸wnie偶 mia艂em rejs motor贸wk膮 po jeziorze. By艂o 艣wietnie. Po tej atrakcji po偶egnali艣my si臋 z panami ratownikami i im jeszcze podzi臋kowali艣my za to, 偶e nam zrobili wa偶ne szkolenie i przygotowali du偶o fajnych zabaw i atrakcji. Gdy ju偶 opu艣cili艣my siedzib臋 WOPR, udali艣my si臋 na rejs statkiem turystycznym po jeziorze. Przeja偶d偶ka trwa艂a ok. godziny. Potem nasza klasa i uczniowie klasy 5b poszli na obiad.

Kiedy zjad艂em m贸j posi艂ek przyjecha艂 po nas rejsowy autobus, aby zabra膰 ca艂膮 grup臋 na specjalny przystanek, z kt贸rego jechali艣my do聽 Krakowa. Niestety autobus, kt贸ry mia艂 po nas przyjecha膰 sta艂 w korku i przez to聽 sp贸藕ni艂 si臋 25 min. Z op贸藕nieniem, ale wreszcie przyjecha艂 nasz transport. Wsiedli艣my do kolejnego pojazdu i bach zepsu艂 si臋 silnik dlatego znowu musieli艣my si臋 zatrzyma膰 i czeka膰 na kolejny autokar. Nast臋pny transport pojawi艂 si臋 po 10 min. Wreszcie odjechali艣my聽 do Krakowa. Nasza ca艂odzienna wycieczka sko艅czy艂a si臋 szcz臋艣liwie. O 19:15 dotarli艣my na Dworzec PKS w Krakowie. Podsumowuj膮c, by艂 to bardzo udany, pouczaj膮cy, ciekawy, zabawny wyjazd. R贸wnie偶 dopisa艂a nam pi臋kna pogoda.

DZI臉KUJEMY BARDZO ORGANIZATOROM 馃檪

 

Jakub St臋pak 5s

Serdecznie dzi臋kujemy za organizacj臋 Pani Annie Hadyniak-Pogwizd oraz Panu Kamilowi Wojtarowiczowi!

Ma艂gorzata Kubiak

Lilla W贸zek