IMG_20170904_091359W ramach realizowanego w Szkole Podstawowej nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie programu Erasmus Plus: „Basic employability and entrepreneurship skills at a young age w dniach 04-08.09.2017r. odbyło się szkolenie w partnerskiej placówce w Szkocji – Kilbowie Primary School.

Szkoła w Szkocji szczególny nacisk kładzie na umiejętności matematyczne. Nauczyciele w swojej pracy… …opierają się na autorskim programie nauczania tego przedmiotu. Każde dziecko ma tu możliwość na indywidualny rozwój – wszystkie sposoby dotarcia do rozwiązania zadania logicznego są akceptowane. Nie zapomniano jednak o współpracy w grupie oraz pomocy rówieśników.

Dużo na temat szkoły i sposobu pracy mogliśmy się dowiedzieć z obserwacji zajęć przeróżnych grup wiekowych, ale najwięcej informacji udzielili nam „nasi ludzie” – pozdrowienia dla Marty i Rafała! J

Wkrótce sprawdzimy jak uczniowie naszej szkoły radzą sobie z zadaniami matematycznymi, które przywieźliśmy dla nich ze Szkocji. Trzymamy kciuki!

Małgorzata Kubiak