IMG_20180227_095858W dniach 26.02-02.03.2018r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli w szkole we Włoszech: I.C. Pontecagnano Sant’Antonio. Wizyta ta związana była z uczestnictwem naszej placówki w  programie Erasmus Plus: „Basic employability and entrepreneurship skills at a young age”.

Gościliśmy w tej szkole drugi raz i tym razem też zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Szkoła we Włoszech położyła nacisk na najnowsze technologie. Dzięki temu dzieci uczą się tu…

…programowania, tworzenia aplikacji, a także robotyki. Efektem tej nauki jest samodzielne budowanie oraz programowanie robotów – od bardzo prostych, aż po te bardziej zaawansowane.

Tym razem każdy kraj miał również przygotować (poza zwyczajową sesją językową) zajęcia dla pozostałych uczestników spotkania dotyczące realizowania zadań zawartych w projekcie – my wybraliśmy zagadnienia związane z planowaniem i kreatywnością. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować efekty pracy naszych uczniów.

Przed nami wspólne tworzenie E-booka. Trzymajcie kciuki!

Małgorzata Kubiak