DSC_1129Dnia 23 listopada 2018 roku oglądnęliśmy w kinie Ars film „Dywizjon 303”. Po seansie odbyliśmy spacer „Szlakami niepodległości po Krakowie”. Udaliśmy się na Rynek, gdzie przy płycie poświęconej Kościuszce wspominaliśmy tę wielką postać. Następnie odczytaliśmy napis, z tablicy umieszczonej na Ratuszu, a poświęcony tym, którzy w roku 1918 oddali życie za wolność kraju. Spacerem przeszliśmy na Wawel, gdzie powitał nas siedzący na koniu wódz kościuszkowców. Co prawda, nie udało nam się wejść do krypty, gdzie pochowane jest ciało marszałka Józefa Piłsudskiego, gdyż w tym dniu była zamknięta, ale stojąc przed wejściem do Katedry Wawelskiej wspominaliśmy tę postać, tak mocno związaną z ziemią krakowską i z odzyskaniem niepodległości. Kierując wzrok w stronę kopca Kościuszki, pożegnaliśmy się z Wawelskim Wzgórzem i powróciliśmy do szkoły.

Mimo, że był to chłodny dzień, nasze serca rozgrzewał patriotyczny płomyk. Cieszymy się, że żyjemy w niepodległej, wolnej Polsce.

Uczniowie kl.Vb