IMG_20160321_091846W poniedziałek 21.03.2016r. w naszej szkole odbył się drugi etap konkursu wiedzy o patronie pod tytułem „Śladami Tischnera”.

Reprezentacje klas IV-VI, które liczyły po trzy osoby, miały przed sobą sporo wyzwań. Zabawa rozpoczęła się od wskazania na mapie miejsc związanych z życiem księdza Józefa Tischnera, by w drugim poleceniu połączyć te miejsca z ważnymi wydarzeniami. Następnie uczniowie zostali bardzo szczegółowo sprawdzeni ze znajomości życiorysu naszego patrona. W kolejnym zadaniu przenieśliśmy się do Krakowa, by i tu odnaleźć ślady księdza Tischnera. Dość trudną pracą okazało się ułożenie krzyżówki, ale większości grup udało się zachować chronologię. Ostatnim zadaniem konkursowym było stworzenie reklamy naszej szkoły. Ta praca okazała się najbardziej twórczym i kolorowym dziełem.

Na koniec wspólnie podliczyliśmy punkty, a oto wyniki:

I miejsce – VI a (T. Cichocki, A. Klich, K. Bielecka)

V b (A. Kożuch, O. Maćkosz, Sz. Cukierski)

II miejsce – IV b (H. Działo, A. Tomsa, M. Pater)

III miejsce – VI b (K. Łakomska, E. Wołoszyńska, J. Witomska)

Wyróżnienie – VI s (W. Gołąb, M. Jaworski, P. Przeniosło)

Gratulujemy!!!

Małgorzata Kubiak

Zobacz więcej zdjęć