TRZECIA EDYCJA PROJEKTU:

“KSIĄŻKA UCZY, LECZY, BAWI, WYCHOWUJE, CZYLI O KORZYŚCIACH PŁYNĄCYCH Z MĄDREJ LEKTURY”. Część III

 

Z pięciu zaplanowanych za nami już dwa zajęcia  promujące czytelnictwo prowadzone przez  dr Wandę Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, autorkę projektu, adiunkta w Instytucie Nauk o Informacji, doktora nauk humanistycznych
w dziedzinie literaturoznawstwa oraz eksperta w dziedzinie biblioterapii.

Tym razem w warsztatach, które odbyły się w „Jordanówce” 7 listopada br.,   uczestniczyli uczniowie z klasy 3a. Była to lekcja rozpoznawania emocji.

„Kolorowy potwór”, to przestrzenna książka, pop up,  autorstwa Anny Llenas, która w  prosty sposób wprowadziła dzieci w fascynujący język uczuć.  Wraz z tytułowym, kolorowym potworem nauczyły się one  jak rozpoznawać i nazywać emocje.

Podczas warsztatów rozdane zostały dzieciom karty pracy do wiersza Michała Zabłockiego
pt. ”Kto w lesie straszy”. Wiersz ten pochodzi ze zbioru „Wiersze do kolorowania”.

Była to wspaniała lekcja rozpoznawania tego co czujemy.

 

Jadwiga Więcławek