DSC_0156 (Kopiowanie)„Marzycielska Poczta”

KL.IV b włącza się w wolontariat

Uczniowie z klasy IVb oraz cztery uczennice z klasy Va (Emiulia Kołkowska, Weronika Klimek) i VIa (Zuzannna Tylek, Barbara Pawlak) przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. To akacja , która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Jet to rodzaj wolontariatu, nad którym honorowy patronat sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Wspólnie zadecydowaliśmy, iż każde dziecko wejdzie na stronę internetową www.marzycielskapoczta.pl i samodzielnie przeglądnie profile dzieci oraz wybierze sobie osobę, do której napisze list. Jedni szukali wśród chorych dzieci swoich rówieśników, drudzy patrzyli na wspólne zainteresowania. Kiedy nadszedł wyznaczony dzień, wszyscy uczniowie przynieśli swoje listy do szkoły. Dzieci miały jeszcze czas na wykonanie pod czujnym okiem nauczyciela różnych karteczek, które dołączyły później do listów.

Wszyscy uczniowie mocno się zaangażowali w akcję. Na ławkach pojawiły się kolorowe papiery, cekiny, naklejki i inne ozdoby. W trakcie godziny wychowawczej powstawały małe działa sztuki. Następnie każdy z uczniów włożył do koperty list i kolorową karteczkę. Czasami uczniowie dołączali również swoje zdjęcia. Tak przygotowane listy zebrał nauczyciel i zaniósł na pocztę. Listonosze mieli dużo dodatkowej pracy.

 

Cieszymy się, że możemy spełnić marzenia chorych dzieci i przyczynić się, do tego, że na ich twarzach chociaż na chwilę zagości uśmiech.

Agnieszka Iwulska