14 stycznia 2016 r. w auli Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 ponad 100 zawodników z krakowskich szkół podstawowych walczyło o najwyższe lokaty w turnieju szachowym rozegranym w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Turniej miał charakter indywidualny i drużynowy, przy czym każda szkoła mogła wystawić do zawodów drużynę składającą się maksymalnie z trzech zawodników. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim, a każdy uczestnik musiał rozegrać 7 partii.
Indywidualnie najlepiej zagrał z naszej szkoły Szymon Róg z klasy 6a, który wygrał 5 partii i jedną zremisował, co w końcowej klasyfikacji dało mu wysokie VI miejsce w Krakowie i awans do zawodów wojewódzkich.
Drużynowo reprezentacja naszej szkoły w składzie: Szymon Róg klasa 6a, Dominik Bojek klasa 3b iKarol Włodarski klasa 6b również odniosła wspaniały sukces zajmując IV miejsce w Krakowie.

Gratulujemy!!!