DSC_0133 (Kopiowanie)„Niecodzienna lekcja języka polskiego w klasie VIa”

W związku z lekcją poświęconą prawom i obowiązkom harcerza, uczniowie z klasy VIA – Zofia Janik, Agnieszka Ziewiec, Michał Domagała, Cezary Zduńczyk przygotowali niespodziankę swoim klasowym koleżankom i kolegom. Tego dnia przyszli do szkoły ubrani w stroje harcerskie. Przedstawili swoim rówieśnikom historię harcerstwa w Polsce, mówili o prawach i obowiązkach harcerskich.

Opowiadali o swoich harcerskich doświadczeniach. Podzielili się wspomnieniami z obozów i zbiórek, a nawet zaśpiewali piosenki. Widać było, iż są zafascynowani tym, o czym opowiadali.

Resume swojej wypowiedzi, umieścili na plakacie, który zaprezentowali na zakończenie.

Ta lekcja zostanie zapewne na długo w pamięci pozostałych uczniów klasy VIa.

Agnieszka Iwulska

 

Zapisz