Starosądecki dni księdza profesora Józefa Tischnera zakończyło spotkanie przedstawicieli 14 szkół, które noszą imię słynnego filozofa i kaznodziei oraz wieczorna "Podhalańsko – sądecka biesiada poetycka w hołdzie ks. Józefowi Tischnerowi". Do Starego Sącza przyjechali uczniowie i nauczyciele m.in. z Żor, Szczawnicy, Mszany i Krakowa.

Po uroczystej mszy świętej w klasztorze ss. Klarysek wszyscy uczestnicy spotkali się, aby powspominać patrona. gościem młodzieży był brat księdza profesora Kazimierz Tischner (na fotografii w pierwszym rzędzie, w środku) oraz autor biografii Wojciech Bonowicz. Obaj musieli odpowiedzieć na wiele pytań, a właszcza: Jakim był człowiekiem na co dzień? Co lubił, jak odpoczywał, gdzie pisał swoje kazania?

Dzień wcześniej w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarta została wystawa pt." Odejście do domu Ojca 28 VI 2000". Zaprezentowano również film pt. "Jegomość Tischner i jego filozofia po góralsku". Po prezentacji obrazu odbyło się spotkanie z autorami Witoldem Beresiem i Arturem Więckiem. (JEC)