DSC_0032„Biały opłatek, stół i siano

Biały opłatek, stół i my

Biały opłatek, kolęd piano

Biały opłatek, kolęd rytm…”

 

Nasze spotkanie przy wigilijnym stole poprzedził cykl lekcji i zajęć , podczas  których wkraczaliśmy w świąteczną atmosferę. W dniu 22 grudnia spotkaliśmy się w klasowej rodzinie, aby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia,  usiąść przy stole i zaśpiewać kolędy.

Wszyscy – zarówno uczniowie jak i rodzice zaangażowali się w przygotowanie tego spotkania. Rodzice wraz z dziećmi nakryli pięknie stół, na którym znalazło się sianko, opłatek oraz różne łakocie, jak i piękne świąteczne stroiki. Staraliśmy się, aby podtrzymać piękne polskie tradycje, toteż na stole nie zabrakło nawet barszczu z kapuśniaczkami. Po  złożeniu sobie życzeń, sytej wieczerzy, długo śpiewaliśmy kolędy.

Ten dzień zapewne pozostanie w naszej pamięci.

Agnieszka Iwulska