IMG_4068W dniach od 16 do 20 maja 2016 roku uczniowie klasy VIa byli na ” wojskowej zielonej szkole” w schronisku pod Durbaszką . Wraz  z nimi były panie L.Wózek i A.Iwulska . Zajęcia prowadzili wojskowi. Dzień zaczynał się pobudką o godz. 7.00. Po porannym rozruchu i śniadaniu dzieci miały możliwość uczestniczyć w różnorakich zajęciach związanych na przykład z pierwszą pomocą, szkoleniach inżynieryjno-saperskich, przeciwchemicznych, czy zawodach sportowo-obronnych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie z karabinka pneumatycznego, pistoletu, czy łuku.

W pamięci wszystkich zostanie wycieczka do Szczawnicy, wizyta w pijalni wód zdrojowych, spacer wzdłuż Grajcarka, czy wyjazd kolejką na Palenicę. Stamtąd malowniczą trasą podążaliśmy przez około dwie godziny w kierunku schroniska. Podczas tej górskiej wędrówki wielu czuło zmęczenie, ale i zachwyt dla otaczającej  przyrody- piękne widoki Pienin i ośnieżonych szczytów Tatr zapierały dech. Zmęczeni, ale i pełni wrażeń wróciliśmy do schroniska, by po kolacji znów móc uczestniczyć w wojskowych zajęciach tym razem na strzelnicy multimedialnej.

20 maja w godzinach późno popołudniowych powróciliśmy do Krakowa- pełni wrażeń, wspomnień, z zapasem sił do dalszej  nauki i pracy.

                                                                                                /A.Iwulska/