23Uczniowie klasy VII a uczestniczyli w projekcie Punca, Sygnet, Imiennik, Marka  ciekawie i kreatywnie o rzemiośle i przedsiębiorczości, realizowanym przez : Akademię Żakowską, Koło Naukowe Przedsiębiorczości Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości, przy wsparciu finansowym  Województwa Małopolskiego.             

Dzieci przeszły szlakiem złotników, introligatorów, drukarzy  krakowskich. Zwiedziły Muzeum Numizmatyczne podziwiając kolekcje starych monet i biżuterii. Warsztaty z przedsiębiorczości zapoznały uczniów z zasadami tworzenia i prowadzenia firmy. Ostatnim zadaniem w projekcie było przygotowanie pracy na konkurs.

18 grudnia odbyły się  Uroczysta Gala  wręczania nagród połączona z wystawą nagrodzonych prac. Z 35 uczestniczących zespołów  grupa uczniów w składzie: Valeria Al Shobaki, Jakub Baczyński, Kinga Dziadkowiec, Nikola Gnyla, Gabriela Stępień, Wiktor Śliwa, Alan Zając  zdobyła srebrny medal  za prace: ozdobne pudełko oraz butelka zaproszenie.

 Praca  „ozdobny scyzoryk”  drugiego zespołu w składzie:  Magdalena Chodak, Adam Kwiecień, Damian Nocula, Bartosz Kowalski, Maciej Rylewicz  została zaprezentowana na targach a uczniowie otrzymali dyplomy gratulacyjne.

Były to pierwsze doświadczenia uczniów z podstaw przedsiębiorczości. Każdy  z nich otrzymał certyfikat udziału w projekcie.

                                                                                Opiekun  Ewa Zielińska