Dnia 26 września klasa 3B odwiedziła Skawinę. Celem wycieczki było poznanie historii miasta oraz tajników pracy w lodziarni.

Najpierw udaliśmy się do Muzeum Regionalnego, gdzie pan przewodnik opowiedział nam o średniowiecznej Skawinie oraz jej założycielu- Kazimierzu Wielkim. Poznaliśmy również postać Babetty- faworyty króla. Zwieńczeniem tej wizyty było układanie w grupach puzzli przedstawiających m. in. tradycyjny strój skawiński.

Następnie zrobiliśmy sobie krótką przerwę na śniadanie w parku miejskim, przy pomniku Kazimierza Wielkiego.

Ostatnim, ale najbardziej wyczekiwanym punktem naszej wycieczki była lodziarnia „iLody”. Dowiedzieliśmy się tam jak powstają lody, czym są sorbety i dlaczego nie warto kupować lodów o smaku gumy balonowej : ) Po przywdzianiu fartuchów i czepków aktywnie uczestniczyliśmy w procesie produkcji lodów. Na sam koniec mogliśmy delektować się smakiem lodów naturalnych, które sami zrobiliśmy.

Wracaliśmy do Krakowa z uśmiechami na twarzach i z głowami pełnymi nowych, interesujących wiadomości : )

 

Jolanta Sławińska

Monika Rusak