20170314_10084314 marca klasa IIc wybrała się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego przy ul.Senackiej w Krakowie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wystawę zatytułowaną Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski. Wystawa prezentuje różne aspekty życia dawnych mieszkańców Małopolski, od człowieka neandertalskiego (70.000 lat temu) po mieszczan średniowiecznego Krakowa (700 lat temu). Składa się ona z kilku części: Człowiek i środowisko, Zdobywanie pożywienia, Strój i mieszkanie, Wymiana i handel, Obrządek pogrzebowy i sztuka oraz Historia muzeum.

Tytuły dobrze odzwierciedlają treści prezentowane w kolejnych salach. Wszystkim wystawa bardzo się podobała. Po zwiedzaniu muzeum, korzystając z pięknej przedwiosennej pogody,  spacerkiem wróciliśmy przez Rynek Główny nie omijając oczywiście stoiska z obwarzankami:-)

Monika Gołąb