file1 (Copy)Zuzanna Syrda i Emilia Skuba Drużynowymi Mistrzyniami Województwa Małopolskiego

Uczennice naszej szkoły po raz kolejny udowodniły, że zaliczają się do ścisłej czołówki tenisistek stołowych w regionie. Tym razem Zuzanna Syrda 5b i Emilia Skuba 6s nie miały sobie równych w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w tenisie stołowym młodzików, wygrywając wszystkie gry w stosunku 3:0. Najbardziej cieszy zwycięstwo z drużyną z Nowego Targu, która w rankingu Polskiego Związku Tenisa Stołowego sklasyfikowana jest na piątym miejscu, a w jej składzie jest aktualna Mistrzyni Polski w grze podwójnej.

Bardzo dobrze spisała się również Anna Kopacka 6a, która wraz ze swoją klubową koleżanką wywalczyła bardzo cenny brązowy medal.

Warto dodać, że w dniach 23-25.02 w Szwecji Emilka reprezentowała nasz kraj w prestiżowym, zaliczanym do punktacji światowej federacji ITTF Swedish Junior & Cadet Open. W zawodach uczestniczyło prawie 350 zawodniczek i zawodników z 40 państw. Emilka zajęła 17 miejsce w kadetkach i 9 w młodziczkach, co jest najwyższym osiągnięciem z wszystkich reprezentantek Polski uczestniczących w zawodach ITTF w tym roku.

WS