20170927_133420Dnia 27 września klasy 4b i 4s wybrały się na wycieczkę .   Naszym pierwszym celem była Pustynia Błędowska , nazywana polską Saharą, to największy w środkowej Europie obszar pustynny.  Leży na pograniczu Śląska i Małopolski. Przepiękne widoki i  sprzyjająca pogoda sprawiły,że pustynia zrobiła na Nas wielkie wrażenie.

Zadowoleni udaliśmy się do autokaru, by kontynuować naszą przygodę. Następny cel to : Góra Birów a właściwie Drewniana Osada na tejże górze.  Pokonaliśmy kilkadziesiąt schodów, zobaczyliśmy drewnianą chatę, wyszliśmy na wierzę obserwacyjną i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy od Pani przewodnik, która cierpliwie odpowiadała na nasze pytania.
Naszym ostatnim celem były ruiny zamku w Ogrodzieńcu,  budowla z X IV w . Tu  poznaliśmy wiele ciekawych legend i zobaczyliśmy jak dawniej żyło się na takim zamku. Najbardziej zaciekawiła wszystkich sala tortur.
Na zakończenie wycieczki  u podnóża zamku czekało już ognisko i piekliśmy pyszne kiełbaski. Ponieważ pogoda nam sprzyjała, toteż mogliśmy spędzić wolny czas grając i bawiąc się na świeżym powietrzu. Niestety czas szybko mijał i musieliśmy myśleć o powrocie. Około 16.30 zmęczeni, ale pełni wrażeń i wspomnień powróciliśmy do Krakowa.