IMG_460724. 05. br. w Szkole Podstawowej Nr 93 im. L. Rydla w Krakowie, uczniowie klas VI Naszej Szkoły (wraz z Opiekunami – Panią Moniką Lis oraz Panią Anitą Mularczyk-Budzan)  uczestniczyli w międzyszkolnej dzielnicowej grze miejskiej. Mimo iż pogoda spłatała  figla, nie popsuło to szyków zawodnikom i nie zagasiło ich zapału. Konkurencje odbyły się w gościnnym budynku Szkoły.

Szóstoklasiści, wraz z nauczycielami,  mieli okazję rywalizować w wielu konkurencjach, gdzie tematem przewodnim była historia dzielnicy Bronowice w kontekście okresu Młodej Polski. Zdobywając kolejne punkty na mapie, uczniowie dowiedzieli się czym charakteryzowała się ta epoka w literaturze i sztuce; bliżej poznali historię najsłynniejszej bodaj zabawy weselnej oraz postaci związane z tym kultowym wydarzeniem. Stanisław Wyspiański, Jadwiga Mikołajczykówna, Lucjan Rydel, czy Włodzimierz Tetmajer, to postaci z pewnością już nieobce szóstoklasistom. Była również okazja, aby sprawdzić się jako choreograf, tancerz, autor tekstu piosenki, a także – aktor, który w wyjątkowo szybkim tempie musi przyswoić niełatwy fragment “Wesela”, obfitujący w gwarę. Zwieńczeniem gry, był quiz, który weryfikował nabytą wiedzę.
Daliśmy z siebie wszystko, teraz z niecierpliwością oczekujemy na oficjalne rozstrzygnięcie konkursu.
Niezależnie od wyników – możemy czuć się zwycięzcami, bowiem zdobyte informacje na temat naszej “małej ojczyzny”, są największą nagrodą!
Anita Mularczyk-Budzan

Zapisz