W dniach 10.01- 17.01. 2020 roku, w naszej szkole zbieraliśmy książki na kiermasz „Ubrania książki, ciasta, gry dla Kacperka”, który odbył się 18.01.2020 roku w Zabierzowie. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy bardzo dużo książek, które zostały  na niego przekazane.

Całkowita kwota z kiermaszu to 25.000 złotych, które wpłynęły na konto Fundacji „Serce Dla Maluszka” dla Kacperka, któremu w wieku 3,5 miesiąca zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni typu I, chorobę śmiertelną, do niedawna nieuleczalną. Teraz Kacperek ma szansę nie tylko na życie, ale i normalne funkcjonowanie. Jednak terapia genowa to najdroższy lek na świecie – kosztuje 2,1 mln $ i może być zastosowana tylko do 2 roku życia. Jest to cena, którą trzeba zapłacić, aby nie stracił władzy w nóżkach, rączkach a później możliwości przełykania i samodzielnego oddychania spowodowanego obumieraniem mięśni, które kończy się śmiercią. To kwota dzięki której Kacperek będzie samodzielnie siedział, biegał i funkcjonował jak każde zdrowe dziecko.

https://www.fundacjasercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/kacper-rylo.html

https://www.siepomaga.pl/ratujemy-kacpra