P1080130DRUGA EDYCJA PROJEKTU:

“KSIĄŻKA UCZY, LECZY, BAWI, WYCHOWUJE, CZYLI O KORZYŚCIACH PŁYNĄCYCH Z MĄDREJ LEKTURY”. Część III

 Były to trzecie,  z pięciu zaplanowanych dla naszych uczniów, zajęcia drugiej edycji projektu “Książka uczy, leczy, bawi, wychowuje, czyli o korzyściach płynących z mądrej lektury”. Warsztaty prowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, autorka projektu.

Co trzeba mieć, żeby powstał wiersz? Jak wygląda pomysł? Co zrobisz z pomysłem? Co to znaczy, że wykluł się pomysł? Czy możemy zmieniać świat?  – Tym razem w warsztatach wzięli udział uczniowie z klasy 1c. Dzieci wysłuchały wierszy znanych autorów, m.in.  Małgorzaty Strzałkowskiej oraz Wandy Chotomskiej i odpowiadały na liczne pytania. Dowiedziały się również co to jest wiersz biały i pracowały z kartą  pracy do wiersza pt. „Moja Moja” pochodzący z książki Michała Zabłockiego „Wiersze do kolorowania”, który  odwiedził dzieci podczas warsztatów.  Na zakończenie zajęć dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z autorem.

Jadwiga Więcławek