P1080174DRUGA EDYCJA PROJEKTU:

“KSIĄŻKA UCZY, LECZY, BAWI, WYCHOWUJE, CZYLI O KORZYŚCIACH PŁYNĄCYCH Z MĄDREJ LEKTURY”. Część IV

 

W czwartek, 6 czerwca 2019, uczniowie z klasy 2b wzięli udział  w warsztatach czytelniczych pt.  “Książka uczy, leczy, bawi, wychowuje, czyli o korzyściach płynących z mądrej lektury”. Było to ostatnie „spotkanie z książką” zaplanowane na ten rok szkolny. Dalszy ciąg nastąpi we wrześniu.  Warsztaty prowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.

Tematem przewodnim warsztatów był wiersz. Podczas spotkania zaprezentowane zostały dzieciom fragmenty trzech różnych wierszy. Były one wstępem do rozmowy na temat w jaki sposób powstaje wiersz. W części warsztatowej, odpowiadając na pytanie czy wiersz można pokolorować, dzieci kolorowały kartę pracy do wiersza pt. Pakowanie pochodzącego z książki Michała Zabłockiego „Wiersze do kolorowania”.

Jadwiga Więcławek