1 (Copy)Dwa medale naszych uczennic na Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym

Dużym sukcesem zakończyły się dla uczennic naszej szkoły Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym – Zielona Góra 19-22.04.2018. Emilia Skuba 6s i Zuzanna Syrda 5b po heroicznej i morderczej walce wywalczyły brązowy medal a Emilia w parze z Wiktorią Wróbel Dwójka Rawa Mazowiecka również brąz w grze podwójnej.

W mistrzostwach wystąpiła również Anna Kopacka 6a zajmując 25 miejsce w turnieju drużynowym w parze z Julią Bruzdą KS Bronowianka. Indywidualnie Emilia zajęła 9, a Zuzia 13 miejsce, co również uznajemy za bardzo dobry wynik. W eliminacjach do zielonogórskiego turnieju udział wzięło ponad 500 zawodniczek z całej Polski, a w mistrzostwach wystąpiły tylko najlepsze 64, przez co już sam udział w tej najważniejszej imprezie w roku jest dużym sukcesem. Wywalczenie medalu potwierdza przynależność dziewczyn do ścisłej czołówki w kraju i jest nagrodą za wiele wyrzeczeń i ciężką pracę. Droga do sukcesu w tej dyscyplinie nie jest łatwa. Dziewczyny kończą wakacje już ostatniego dnia lipca, by rozpocząć miesięczny okres przygotowawczy, w którym mają po trzy dwugodzinne treningi siedem dni w tygodniu. W sezonie również czasu na odpoczynek i naukę nie ma zbyt wiele, gdyż spędzają na treningach minimum 20 godzin tygodniowo, nie wliczając zawodów i meczy ligowych, których jest około 60 dni w roku…

Dziewczynom bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

WS

Zapisz