IMG_20170509_113212W ramach realizowanego w Szkole Podstawowej nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie programu Erasmus Plus: „Basic employability and entrepreneurship skills at a young age w dniach 8-12.05.2017r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli w partnerskiej placówce we Włoszech – I.C. Pontecagnano Sant’Antonio.

Szkoła we Włoszech specjalizuje się w nauczaniu umiejętności informatycznych w oparciu o najnowszy sprzęt oraz oprogramowanie. Przez tydzień nauczyciele ze szkół partnerskich poznawali sposoby pracy na różnych platformach, nowe programy i aplikacje, a także brali udział w warsztatach, podczas których tworzyli multimedialne materiały edukacyjne.

Sporym wyzwaniem było też prowadzenie zajęć dla „gospodarzy”. Dużą niespodzianką dla najmłodszych okazały się przywiezione przez nas listy, przygotowane specjalnie przez młodsze klasy podczas zajęć języka angielskiego z Panią Anną Strojek.

Cieszymy się bardzo, że w końcu udało się spotkać „naszego” człowieka – serdeczne pozdrowienia dla Wiktora!

Efektem szkolenia jest założenie bloga, którego uczniowie naszej szkoły będą prowadzić (być może w przyszłości w języku angielskim).

Udział w projekcie Erasmus Plus umożliwia uczniom SP 153 praktyczne wykorzystanie języka angielskiego podczas twórczej współpracy z kolegami z innych krajów.

Małgorzata Kubiak