SDC12838W dniach 10-11.06.2017 r. w Hali 100-lecia Sopotu został rozegrany Finał Ogólnopolski XI Memoriału Andrzeja Grubby 2017. Przesłaniem imprezy było uczczenie pamięci Andrzeja Grubby, wybitnego polskiego tenisisty stołowego oraz promowanie wartości etycznych i edukacyjnych sportu związanych z jego karierą sportową i postawą życiową.

W turnieju wzięło udział 31 najlepszych drużyn szkolnych wyłonionych w drodze szesnastu wojewódzkich turniejów eliminacyjnych, w tym reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paweł Kopacki z klasy 6s, Emilia Skuba z klasy 5s i Anna Kopacka z klasy 5a.

Nasi tenisiści przez dwa dni toczyli długie i zacięte pojedynki z reprezentacjami innych szkół. Na sześć rozegranych spotkań udało się im wygrać trzy spotkania, co w klasyfikacji końcowej zapewniło im XXI miejsce w turnieju.

Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy przygotowali dla  uczestników turnieju szereg atrakcji: film poświęcony życiu i karierze sportowej Andrzeja Grubby, mecz pokazowy w wykonaniu zawodników Unii AZS AWFiS Gdańsk, Wang Yanga i Kaii Konishiego i możliwość rozegrania z nimi kilku akcji oraz rejs po morzu Statkiem Pirackim.