p1280326Tak jak chodził Ksiądz Profesor stromymi ścieżkami, tak idziemy i my dzisiaj, bo jego śladami…

W dniach 27 – 28 października odbył się Jesienny Rajd Szkół Tischnerowskich. Nasza Szkoła była organizatorem tegorocznego spotkania. Gościliśmy przyjaciół z…

Jastrzębia-Zdroju, Starego Sącza, Ligoty oraz Rogoźnika. Cała Tischnerowska brać udała się pod ruiny zamku w Rabsztynie, gdzie koncelebrowana była Msza Święta polowa. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Proboszcz Zbigniew Zięba, w towarzystwie naszego Katechety – ks. Bogdana Jelenia, z gościnnym udziałem Księdza Proboszcza miejsca – Mieczysława Miarki. Po celebracji, i wspólnym zdjęciu na tle zabytkowych ruin, ruszyliśmy na szlak. Eksplorowaliśmy piękne tereny Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Po długiej i pełnej wrażeń wędrówce udaliśmy się do Charsznicy – miejscowości słynącej z upraw najlepszej kapusty w Polsce, a za naszą sprawą – najbardziej rozśpiewanej. Rozpoczęliśmy bowiem wieczorne “POSIADY” w duchu Tischnerowskim – rozmowy, śpiewy tradycyjnych krakowskich piosenek (i nie tylko…), a także prezentacje naszych szkół. Wszystko po to, by bliżej się poznać i pielęgnować regionalne tradycje.

Był również czas na sport i rekreację. Kolejnego dnia, po śniadaniu, ponownie wyruszyliśmy na malowniczy szlak. Po powrocie do Szkoły, zmęczeni i szczęśliwi, wspólnie zjedliśmy obiad i pożegnaliśmy się, z nadzieją szybkiego spotkania wokół osoby wielkiego Patrona.

Każdy dzień to nowi ludzie
Nowi przyjaciele,
Aby wśród nas miłość rosła
Nie potrzeba wiele.

(fragment Hymnu Rodziny Szkół Tischnerowskich)                                        

tekst i foto: Anita Mularczyk-Budzan