IMG_5361 (Kopiowanie)KLASA IV B POZNAJE HISTORIĘ KSIĄŻKI I UCZY SIĘ KALIGRAFOWAĆ

Dnia 19.10.2017 r uczniowie z klasy IV b wraz z opiekunami, panią Agnieszka Iwulską i panią Edytą Lasek wzięli udział w wycieczce, w trakcie której mogli poznać historię książki, zobaczyć pięknie zdobione, ręcznie wykonane księgi, które znajdują się w muzeum oo karmelitów na Piasku.

Po lekcji muzealnej uczestniczyli w lekcji kaligrafii, prowadzonej przez pracownika Krakowskiej Szkoły Kaligrafii. Wszyscy z zachwytem przyglądali się sztuce pisania , a następnie wzięli w ręce gęsie  pióra lub obsadki i stalówki i zaczęli pisać, piać, pisać- ściślej mówiąc kaligrafować swoje imię. Och, jakie to trudne zadanie, ale każdy próbował mu sprostać.

Na zakończenie zajęć z kaligrafii, każdy otrzymał od prowadzącego kartkę z pięknie wykaligrafowanym swoim imieniem.

Ponieważ mieliśmy piękną pogodę, toteż po zajęciach z kaligrafii, wybraliśmy się na spacer po Krakowie. Naszym celem były obiekty Uniwersytetu Jagiellońskiego: Kolegium Maius, Zaułek Estreichera, Ogrody Profesorskie, Collegium Witkowskiego .W drodze powrotnej, spacerując wzdłuż plant, poszukiwaliśmy pozostałości po basztach obronnych.

Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

Agnieszka Iwulska