P1050430Książka uczy, bawi, wychowuje czyli o korzyściach płynących z mądrej lektury”.

Od 1 października 2018r., przez kolejne trzy  poniedziałki ,w Klubie osiedlowym „Jordanówka”, uczniowie klasy 1c, 2a i 4a uczestniczyć będą w cyklu spotkań edukacyjnych  dla dzieci. Będą  to  bezpłatne warsztaty promujące czytelnictwo z wykorzystaniem japońskiej techniki kart narracyjnych Kamishibai, łączące formy teatralne, literackie i  plastyczne. Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane oryginalne książki kamishibai oraz wykonane własnoręcznie karty narracyjne i książki multisensoryczne.

Zajęcia poprowadzi  Dr Wanda Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN
w Krakowie, autorka projektu, adiunkt w Katedrze Zarządzania Informacją, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa oraz ekspert w dziedzinie biblioterapii.

Czy można bawić się słowem i z humorem opowiadać o poważnych sprawach? Na to i inne  pytania odpowiadali uczniowie klasy 4a podczas  dzisiejszych zajęć  pt. Humor w literaturze dla dzieci. Zabawa słowami.

Jadwiga Więcławek