P1050820Mądrale w bibliotece szkolnej

W czwartek, 11 października 2018r. z dziećmi z grupy „VI Mądrale” odwiedziły bibliotekę
w Szkole Podstawowej nr 153 w Krakowie. Wizyta pod hasłem „Nauka urodzinowych manier  w bibliotece” zbiegła się z przypadającym na dzień 14 października świętem „Urodziny Książkowego Misia”. Dzieci obejrzały wystawę oraz poznały  zasady korzystania ze zbiorów biblioteki, poprawnego zachowania się w bibliotece, poszanowania wypożyczonej książki, stosowania zakładek do książek.    Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z biblioteką szkolną i książką, którą można wypożyczyć do domu.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania było dla dzieci oglądanie wybranych przez siebie książek. Wśród dziewczynek niezmienną popularnością cieszyły się książki o zwierzętach
i księżniczkach. Dla chłopców najważniejsze okazały się wszystkie pozycje z motoryzacji.

Jadwiga Więcławek