MISIE, MIŚKI I MISIACZKI-  ZAJĘCIA CZYTELNICZE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Z okazji Święta Pluszowego Misia w dniach 27-29 listopada 2019r. w bibliotece szkolnej zorganizowane zostały zajęcia czytelnicze dla sześciolatków uczęszczających do zaprzyjaźnionych przedszkoli. Specjalnie na tę okazję przygotowana została prezentacja przestawiająca historię pluszowego misia, galerię misiów książkowych i filmowych, ciekawostki z życia niedźwiedzi oraz quiz przyrodniczy.

Po zabawie ruchowej i wspólnym zaśpiewaniu piosenki „Jadą, jadą misie”, dzieci obejrzały wystawę pt. ”Misie, miśki i misiaczki” i z wielkim zainteresowaniem oglądały samodzielnie wybrane przez siebie książki. Gabrysia, Milena oraz Alicja wolontariuszki z klasy 5a, czytały dzieciom fragmenty książek.

Na pamiątkę wizyty w bibliotece szkolnej otrzymały wykonane przez  wolontariuszy misie oraz misiowe szlaczki.

W tych dniach bibliotekę odwiedziły dzieci z GRUPY VI Odkrywcy z Przedszkola 38’ Akademia Zielonego Misia” oraz z GRUPY V i VI z Przedszkola 137.

Jadwiga Więcławek

Agnieszka Iwulska