Na początku grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wystartowali w indywidualnych oraz drużynowych zawodach pływackich rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczęta pływały we wtorek 8 grudnia 2015 r. a chłopcy w środę 9 grudnia 2015 r. Zawody odbyły się na basenie Com Com Zone w Nowej Hucie, a wystartowało w nich 227 dziewcząt i 190 chłopców. W zawodach indywidualnych dziewczęta i chłopcy pływali na dystansie 50 metrów w czterech stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. W danym stylu szkoła mogła wystawić maksymalnie 3 zawodników. W pływaniu drużynowym szkołę mogła reprezentować jedna sztafeta 8×50 metrów stylem dowolnym.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt wspaniale popłynęła Zofia Socha z klasy 6s, która
w stylu motylkowym wywalczyła V miejsce w Krakowie i awans do zawodów wojewódzkich.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców najlepszy wynik uzyskał Bartosz Łyczak również z klasy 6s, który w stylu grzbietowym zajął X miejsce w Krakowie. Wysokie lokaty zajęli również:

Paweł Kopacki kl. 5s              – 15 miejsce w Krakowie w stylu dowolnym

Kacper Czarnota kl. 5s         – 14 miejsce w stylu motylkowym

Sebastian Sarkowicz kl. 5s  – 18 miejsce w Krakowie w stylu grzbietowym

W klasyfikacji drużynowej wysoko uplasowała się sztafeta chłopców 8×50 metrów stylem dowolnym, która została sklasyfikowana na VI miejscu w Krakowie. W sztafecie popłynęli następujący reprezentanci naszej szkoły:

Bartosz Łyczak kl 6s

Andrzej Bistroń kl. 6s

Bartosz Bilik kl. 6s

Szymon Połeć kl. 6b

Paweł Kopacki kl.5s

Sebastian Sarkowicz kl.5s

Kacper Czarnota kl.5s

Konrad Dziunikowski kl. 4b

Gratulujemy!!!