DSCF4120

W piątek, 9 czerwca  bibliotekę szkolną  odwiedziła wraz ze swoimi paniami, p. Beatką
i p. Krysią, Grupa VI „Pracusie” z Samorządowego Przedszkola nr 137 w Krakowie. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z pracą bibliotekarza, dowiedziały się w jaki sposób wypożycza się książki, dlaczego poukładane są na półkach według określonych zasad, po czym można poznać, że dana książka należy do biblioteki Szkoły Podstawowej nr 153
w Krakowie oraz kto może zostać czytelnikiem  naszej biblioteki szkolnej.

Podczas zwiedzania dzieci zadawały mnóstwo pytań. Chciały wiedzieć czy pani przeczytała wszystkie książki znajdujące się w bibliotece, jak dużo ich jest, czy w bibliotece znajdują się książki o samochodach  i o sporcie i dlaczego jest tak dużo takich samych tytułów.

W czytelni na przedszkolaków czekała niespodzianka. Uczniowie z klasy 4b przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Krakowska legenda o smoku”. Zabawne teksty, piękna scenografia i kostiumy oraz efekty dźwiękowe wprowadziły dzieci w świat baśniowy. Na koniec pobytu w naszej szkolnej bibliotece dzieci mogły samodzielnie wybrać sobie dowolną książkę i zapoznać się z jej zawartością. A było w czym wybierać więc oglądały
z wielkim zainteresowaniem.

Jadwiga Więcławek