CZERWIEC 2019

POMAGAMY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

Jeszcze przez pierwsze czerwcowe dni wolontariusze mieli okazję włączyć się do akcji pomocy w przygotowaniach biblioteki szkolnej do wakacyjnego remontu. W dniach od 3 – 7 VI 2091r. stała grupa wolontariuszy stawiała się o godz. 7 rano  w bibliotece gotowa do pracy przy pakowaniu i wynoszeniu książek. Dzięki ich pomocy książki i inne materiały zostały szybko  i sprawnie wyniesione z biblioteki. Z dniem 7 czerwca zakończone zostały działania wolontaryjne w bieżącym roku szkolnym i nastał czas na posumowanie całorocznej pracy. Wszystkie zadania podjęte w tym roku szkolnym były  bardzo udane . Dwa przedsięwzięcia zasługują na szczególne wyróżnienie:

  • Całoroczna akcja „Pomagamy Sabince zbierając zakrętki”. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna, rodzice i osoby z zewnątrz. Udało się nam również zachęcić do udziału w niej   uczniów ze  Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego  w Mogilnie.
  • Włączenie się w obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzez:
  • wykonanie ponad 400 kotylionów dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły,
  • zbiórkę zniczy i zapalenie ich na grobach nieznanych żołnierzy na Cmentarzu Rakowickim w ramach akcji „Oddajemy cześć tym, którzy polegli za Ojczyznę”.

 

Wszystkim Wolontariuszom dziękujemy za promowanie idei wolontariatu na terenie szkoły
i w środowisku lokalnym oraz gotowość i zaangażowanie w prace na rzecz drugiego człowieka.

 

Agnieszka Iwulska

Jadwiga Więcławek