LISTOPAD

ROZPROWADZILIŚMY JUŻ PO RAZ DRUGI W TYM MIESIĄCU

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

W dniu 28 listopada wolontariuszki Gabrysia (kl.4a) i Wiktoria (kl. 6a) rozprowadziły charytatywne kartki świąteczne, z których dochód został przekazany organizacji Sursum Corda.

Podobnie jak za pierwszym razem, tak i teraz pocztówki rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Niemożliwe stało się możliwym- w kilkanaście minut rozprowadzone zostało 75 kartek.

Dziękujemy za wsparcie tej charytatywnej akcji promowanej przez naszych szkolnych wolontariuszy i zapraszamy w przyszłości do udziału w ponownych akcjach.

CIĄG DALSZY AKCJI „ZBIERAMY ZAKRETKI DLA SABINKI”

Cały czas wolontariusze naszej szkoły prowadzą akcję zbiórki zakrętek dla Sabinki.

Systematycznie opróżniane są  przez nich pudła rozmieszczone na korytarzach naszej szkoły , do których to uczniowie wrzucają plastikowe zakrętki.

Oby tak dalej………

 

PROMUJEMY AKCJĘ „ZBIERAMY ZAKRĘTKI DLA SABINKI”

W ramach szerzenia akcji „Zbieramy zakrętki dla Sabinki” wolontariusze z naszej szkoły nawiązali współpracę ze Szkołą Podstawową im. Wojska Polskiego w Mogilnie .

Nasze wolontariuszki z klasy 8 przygotowały plakaty informujące o w/w akcji i zachęcające do udziału w niej. Plakaty zostały zawiezione do szkoły w Mogilnie.

Pamiętajmy, że w jedności siła, a ze zdwojoną siłą zawsze można więcej zdziałać.

GRUDZIEŃ

Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU 137

Na początku grudnia nasze wolontariuszki odwiedziły swoje młodsze koleżanki i kolegów w Artystycznym Przedszkolu Samorządowym 137 w Krakowie. Dziewczynki z klasy 4a – Julka, Ania i Gabrysia poprowadziły zajęcia świąteczne dla przedszkolaków z grupy VI. Przeczytały opowiadanie o świętym Mikołaju, zrobiły quiz nawiązujący do przeczytanej opowieści , a następnie przeprowadziły szereg zabaw tematycznie związanych ze św. Mikołajem i zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Maluchy chętnie uczestniczyły w w/w zajęciach . Dzieciaki miały możliwość policzyć, poczytać, ułożyć Sudoku, znaleźć różnice, czy wylosować z magicznego worka zabawkę i odgadnąć po dotyku, co to jest za przedmiot.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od wolontariuszek pamiątkowe zimowe zakładki do książek.

Ania, Julka i Gabrysia obiecały swoim młodszym kolegom i koleżankom, iż jeszcze ich odwiedzą.

 

ŚWIĘTO WOLONTARIUSZY

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie.

Z okazji  Święta Wolontariusza Pani dyrektor Lilla Wózek złożyła  naszym szkolnym wolontariuszom serdeczne życzenia. Zostali oni poczęstowani małym co nieco ufundowanym przez Radę Rodziców.

WOLONTARIUSZE PRZEPROWADZILI AKCJĘ

„GWIAZDKA DLA STARSZYCH I CHORYCH ZWIERZAKÓW”

 

Z inicjatywy wolontariuszek z klasy Vb została w szkole przeprowadzona zbiórka darów dla zwierzą z Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej. Tym samym szkoła włączyła się w akcję „Gwiazdka dla starszych i bezdomnych zwierząt ”.

Dziewczynki przygotowały plakaty promujące akcję w szkole. Przygotowany został pojemnik na parterze, gdzie uczniowie naszej szkoły mogli składać karmę, koce, ręczniki. Pojemnik był systematycznie opróżniany.

W dniu 19 grudnia wolontariuszki podsumowały akcję. Posortowały produkty i spakowały do wielkich worów. Zebraliśmy suchej karmy dla psów i kotów ponad 32 kg, konserw  dla psów i kotów  12 kg oraz kilka worów kocy, poduszek, ręczników. Wśród darów znalazły się nowe smycze, zabawki oraz kojec.

Spakowane dary dla schroniska czekają na odbiór przez pracowników w/w instytucji.

Przeprowadzona przez wolontariuszy zbiórka może świadczyć, iż dzieciaki z naszej szkoły mają ciepłe serca dla czworonożnych przyjaciół.

 

 

PISZEMY LISTY DO CHORYCH DZIECI

W RAMACH MARZYCIELSKIEJ POCZTY

 

W okresie przedświątecznym wolontariusze wykonywali świąteczne kartki i zredagowali życzenia do swoich rówieśników. Świąteczne życzenia zostały wysłane do dwóch Wiktorii. Profile dziewczynek zostały wybrane z bazy danych dzieci, do których wysyłane są listy w ramach ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”.

Akcję promowaną przez wolontariuszy wsparli uczniowie z klasy 5b, którzy również wykonali kilka kartek dla swoich rówieśniczek. Należy nadmienić, iż akcję tę rozpoczęli właśnie oni w ubiegłym roku szkolnym, pisząc listy na święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc.

Cieszymy się, że możemy pomagać i w te świąteczne dni łączyć się z innymi, potrzebującymi wsparcia, a kartka czy życzenia zredagowane przez nas mogą wywołać uśmiech na twarzach innych dzieci.