MAJ

W miesiącu maju wolontariusze w naszej szkole przeprowadzili akcję zbiórki książek. Odbyła się ona się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „ZACZYTANI – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”. Celem akcji  jest dostarczanie książek do placówek leczniczych w całej Polsce oraz promowanie czytelnictwa.

Zbiórka była prowadzona w siedmiu miastach: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Gdańsku. Podczas akcji Fundacja Zaczytani.org chce otworzyć 100 bibliotek w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, a także w domach pomocy, świetlicach wiejskich i środowiskowych i centrach aktywności lokalnej.

Każdy uczeń naszej szkoły mógł oddać książkę w dobrym stanie, wydaną po roku 2000 do specjalnie przygotowanego kosza na parterze szkoły lub biblioteki. Następnie wolontariusze przeglądnęli stan książek, spakowali je i wraz
z opiekunem odwieźli je do miejsca zbiórki. W sumie zebraliśmy 153 książki.