14.06.2017r. odbył się XVII Szkolny Konkurs Recytatorski dla las I-III. Udział wzięło 24 recytatorów. W ostatniej chwili zgłosił chęć uczestnictwa Pan Rafał Tomasiak. Mimo iż korzystał ze “ściągi” w postaci telefonu komórkowego został obdarzony owacyjnym przyjęciem. W konkursie nie brały udziału laureatki Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego: Maja Affeltowicz i Janina Regulicka, które wystąpiły ze swymi wierszami gościnnie w przerwach. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury przyznało następujące miejsca:

KLASY I

I miejsce Zuzanna Mikulska 1b

II miejsce Zuzanna Korpak 1b

III miejsce Szymon Koziara 1b, WIktria Żak 1a

Wyróżnienie: Maks Bukowski 1b, Weronika Turdza 1a

KLASY II

I miejsce Gabriela Iwulska 2a

II miejsce Anna Stożek 2c

III miejsce Igor Wenta 2b

Wyróżnienie:  Antoni Szaran 2b

KLASY III

I miejsce Aleksandra Połeć 3b

II miejsce Hanna Lewkowicz 3b, Zofia Janik 3b

III miejsce Magdalena Huppert 3a

 

Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowy dyplom i książkę.

Barbara Gaweł