Tajemnica_Starego_Witraza

 Tajemnica Starego Witraża to cykl opowieści  o niezwykłych przygodach grupy nastolatków,  w której prym wiedzie dziewczyna o nadnaturalnych zdolnościach.

Marta urodziła się w Polsce, ale całe życie mieszkała poza jej granicami. Pewnego razu przyjeżdża na wakacje na Warmię i tam pozostaje pod  opieką wujka Jurka – starszego pana, ojca chrzestnego swojego taty. Wraz z wnukami gospodarza mieszka w domu pełnym antyków i dzieł sztuki, w domu, gdzie tchnienie tajemnicy zieje z każdego kąta.

W pierwszym tomie serii pt. „ Trzy krople życia”, w domu nad jeziorem Marta spotyka Helenę, dziewczynkę z przeszłości. Razem z nią i wnukami wujka Jurka – Alicją i Kacprem -rozwiązuje tajemnicę starego witraża. Ich wspólne perypetie sprawiają, że w życiu samotnych dotychczas nastolatków pojawia się i cementuje nowa jakość: PRZYJAŹŃ… i to taka, dla której warto zaryzykować.

W drugim tomie pt. „Księga życzeń”, mieszkańcy , podążając zaskakującym tropem, trafiają do krzyżackiej strażnicy w Bezławkach. Natykają się tam na tajny krąg braci kapturowych. Bractwo strzeże tajemnicy, która okazuje się dużo straszniejsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać… W rozwikłaniu sekretu pomocne są przesłania odnajdywane w listach
i starych księgach.

Opowieści przepełnione są sekretami, niezwykłymi zdarzeniami, zaklęciami  i tajemniczymi wskazówkami. Ale jest też pełna humoru i zabawnych sytuacji. (opis wzięty z książki).

Przyjemnej lektury J