UCZNIOWIE KLASY VB  W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM  NA WARSZTATACH „WIELKANOC- CZAS ODNOWY”

W dniu 2.04.2019 r. uczniowie z klasy Vb wraz z wychowawcą oraz z panią Jadwigą Więcławek udali się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Etnograficznego.
Na początku spotkania pani przewodnik wprowadziła wszystkich w tematykę Świąt Wielkanocnych. Opowiadała, jak dawniej na wsi polskiej  obchodzono okres przedświąteczny i świąteczny. Po wyjściu z izby góralskiej, uczniowie otrzymali palemki, z którymi udali się na I piętro, gdzie dowiedzieli się o krakowskich tradycjach Świąt Wielkiej Nocy. Mieli możliwość oglądnąć różnokolorowe pisanki, kraszanki, zabawki  sprzedawane podczas świątecznego odpustu  Emaus oraz przypomnieć sobie symbolikę święconych potraw. Tutaj również uczestniczyli w świątecznym quizie. Na zakończenie zwiedzania uczniowie wzięli udział w warsztatach  plastycznych, podczas których wykonali kartkę świąteczną z drzewkiem emausowym.