dyplom-tajemnice-mojego-miastaW dniu 19 października 2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury przy
Al. 29 Listopada w Krakowie odbył się międzyszkolny konkurs „Tajemnice mojego miasta”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4 a: Gabriela Burda – Strąg, Weronika Klimek, Paulina Kasprzycka, Hanna Ścibor i Piotr Gołąb.
Konkurs miał charakter interdyscyplinarny. Dzieci pracowały w grupach, wykonując różnorodne zadania związane z Krakowem. Musiały wykazać się dużą wiedzą na temat topografii, legend, historii i miejsca związanych z Krakowem- miastem królów, świętych , uczonych, artystów.

 

Jako pierwsze zadanie musiały zaprezentować plakat, który to wcześniej wykonały
„ w ramach zadania domowego”, promujący Kraków jako miasto legend. To zadanie nasi uczestnicy wykonali celująco. Wśród innych konkurencji były krzyżówka, odszukanie
i nazwanie zaznaczonych na mapie miejsc, zredagowanie pocztówki, zaprojektowanie pamiątki z miasta Krakowa, nazwanie części stroju krakowskiego i pokolorowanie zgodnie
z przyjęta kolorystyką.

Nasi uczniowie co prawda nie znaleźli się w ścisłej czołówce, ale zważywszy na to, że byli najmłodszymi uczestnikami konkursu, powinni być dumni ze swojej wiedzy i miejsc, które zajęli.Zainspirowani konkursowymi zadaniami, jednogłośnie stwierdzili, że w przyszłym roku chcieliby wziąć udział w kolejnej edycji tegoż konkursu.

Agnieszka Iwulska