SDC12710WIOSENNE  INDYWIDUALNE  BIEGI  PRZEŁAJOWE

11 kwietnia 2017 r. dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Wiosennych Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody zostały rozegrane na terenach zielonych AWF i Parku Lotników. Tegoroczna edycja biegów zgromadziła na starcie ponad 500 uczestników z krakowskich szkół podstawowych. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 800 metrów, a chłopcy na dystansie 1000 metrów.

Najlepszy rezultat uzyskał Mateusz Foryś z klasy 6a, który po zaciętej walce wywalczył II miejsce w Krakowie i srebrny medal Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Wspaniały wynik uzyskała również Zuzanna Sroka z klasy 5b, która pomimo tego, że przebiegła całą trasę biegu tylko

w jednym bucie, zameldowała się na mecie w ścisłej czołówce zajmując IV miejsce w Krakowie.    

W pierwszej dwudziestce najlepszych biegaczy znalazło się jeszcze czterech reprezentantów naszej szkoły:

Filip Kozłowski klasa 6s   – 7 miejsce w Krakowie

Izabela Pieniążek klasa 5s – 8 miejsce w Krakowie

Paulina Kempa klasa 6s   – 14 miejsce w Krakowie

Karolina Gec klasa 6s       – 20 miejsce w Krakowie.

Drużynowo nasi reprezentanci zajęli V miejsce, zarówno w klasyfikacji dziewcząt i klasyfikacji chłopców.

 

Gratulujemy !!!