img_20161115_110210

W dniu 15.11.2016r. klasy 4b i 4s udały się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Krakowie.

Klasa 4b brała udział w lekcji muzealnej pod tytułem „Życie w starożytnym Egipcie”. Po obejrzeniu wystawy odbyły się warsztaty, na których uczniowie mogli sami spróbować wykonać naszyjnik rodem z Egiptu. Nie mogło też zabraknąć… … stworzenia najbardziej charakterystycznej budowli związanej z tym krajem… piramidy!

Klasa 4s uczestniczyła w zajęciach pod tytułem „Mumie – podróżnicy w czasie”. Najpierw zwiedziliśmy wystawy, na których można było zobaczyć prawdziwe mumie oraz sarkofagi. Dowiedzieliśmy się też o sposobach balsamowania oraz poznaliśmy historię mumifikacji. W części warsztatowej każdy własnoręcznie wykonywał mumię, którą musiał następnie zabandażować, a potem zabalsamować. Na koniec budowaliśmy sarkofag, który można było ozdobić dowolną techniką.

MK:)